Podujatia

V sezóne 2018 / 2019 sme začali trénovať výrazne neskôr – až v Januári 2019 z dôvodu rekonštrukcie telocviční na ZŠ...

Dňa 18.11.2017 sa v Košiciach uskutočnilo 1. kolo Žiackej ligy VÚKABU a TAÚK, na ktorej sa zúčastnili aj naši traja pretekári: Ján šofranko, Karolína Šofranková a Martina Bácskaiová. Za pomoci kaučov p. Bácskaiovej, p. Tresu a Dominika Bácskaia :o) sa vo veľkej konkurencii nestratili a dvaja z nich si domov doniesli aj medaile.

 2. kolo Žiackej ligy (už spojenej VÚKABU + TAÚK), ktoré sa konalo 17.12.2016 na SOU železničnom v Košiciach, bolo znova z  našej strany zastúpené aj pretekármi. Fantastickú štvorku tvorili: Bácskaiová Martina, Šula Viliam, Bácskai Dominik a Kilianová Michaela. Poďakovanie patrí všetkým za ich predvedený výkon, keďže (okrem Mišky) boli na svojej prvej súťaži a mali len 9. kyu. 

 1. kolo Žiackej ligy, ktoré sa konalo 4.10.2014 na SOU železničnom v Košiciach, bolo z našej strany zastúpené pretekármi poslabšie. Dôvod bol jednoduchý, trénovať sme začali len necelé dva týždne pred súťažou. Napriek tomu sme domov doniesli mediale - vlastne každý pretekár si doniesol jednu.

Dňa 26.10.2013 sa v Košiciach uskutočnilo 1. kolo Žiackej ligy spojené s Majstrovstvami VÚKABU kadetov a juniorov. Naši pretekári sa zapojili do oboch súťaží. V Žiackej lige nastúpili do bojov o medaile: S. Torhány, P. Štvartak, Š. Repko, M. Kišeľák a A. Sedláček. O postup na Majtrovstvá SR zabojovali M. Rovňák, I. Mesarčová a A. Tkáč. Sme radi, že si títo naši priniesli prvé bodíky do celkového hodnotenia TOP pretekárov klubu.

 Prvá súťaž (vlastne dve naraz, pretože sa spojili Majstrovstvá VÚKABU kadetov a juniorov s 1. kolom Žiackej ligy) pre našu mlaď sa uskutočnila v októbri 2013 ... presnejšie 13-teho :oD. 

1. kolo Žiackej ligy sa konalo v Humennom nakoniec 23.10.2011 (keď bol termín 2x preložený). Z tohto dôvodu sa tejto súťaže nezúčastnilo naše kompletné družstvo a aj výsledok v celkovom umiestnení - 7. miesto - nás až tak nepotešil. Dokonca napriek tomu, že sme sa riadne odprezentovali a zaplatili štartovné, Tamarku Mižákovú vôbec nezapísali a tak si do Humenného urobila len výlet :o

  1. kolo Žiackej ligy sa konalo "netradične" pod patronátom KK UNION Košice a VÚKABU. (JUGO CUP sa z dôvodu "veľkolepých" osláv narodenia Tinky nemohol konať :o) Náš klub sa umiestnil na vynikajúcom 3. mieste aj napriek tomu, že sa jednalo o prvú súťaž v sezóne, ktorá je vždy pomerne silne obsadená.

Sezónu 2009 - 2010 sme začali netradične hneď 1. kolom Slovenského pohára kadetov a juniorov v Sabinove 13.9.2009. Na naše veľké prekvapenie sa z našich pretekárov (Domino Benko, Paťo Dziak a Jano Garbera) zadarilo posledne menovanému. Aj napriek tomu, že sa sezóna iba rozbieha, vyhral Jano svoju kategóriu !!! Gratulujeme !!!

Aj sezónu 2008 - 2009 sme začali súťažou Budapest Open v Maďarsku - 28.9.2008. Tentoraz sa nám podarilo poslať až troch reprezentantov: D. Kissovú, P. Dziaka a D. Benka. Okrem toho sa náš Sensei (I. Bácskai) zúčastnil štvordňového kurzu rozhodcov EKF. I keď sme vo veľkej konkurencii neuspeli, skúsenosti sme nabrali. Ani sa nie je veľmi čo diviť, veď súťaž trvala od rána (odchod autobusu o 4:30 hod.) do neskorého večera (príchod o 23:30 hod.). Ešteže náš Sensei dal našim pretekárov na pondelok ospravedlnenku :o)

Štart do novej sezóny 2007 - 2008 sa začal ako zvyčajne súťažou Budapest Open v Maďarsku. Naše farby tam hájil nakoniec len Dominik Benko, keď na poslednú chvíľu ochorel Július Evelley a tretí nominovaný Lukáš Sabol nemal platný pas. Vo veľkej konkurencii 750 pretekárov sa Dominovi nepodarilo získať medailu, no zážitok to bol pre neho určite veľký. Veď tam bola aj výprava z Iránu! V úlohe rozhodcu (už medzinárodného) sa turnaja zúčastnil aj Ing. Bácskai, ktorému sa ušla tá česť rozhodovať aj pár finálových zápasov.

Sezónu 2006 / 2007 rovnako ako minulý rok začal náš pretekár Julo Evelley, ktorý sa ako reprezentant zúčastnil medzinárodného turnaja BUDAPEST OPEN dňa 17.9.2006. Bohužiaľ aj tento rok sa mu smola lepila na päty a tak sme sa domov vrátili bez medaile.

Stránky